![](https://www.m-lkke.gr/wp-content/uploads/2021/12/LogoPoreia1.png)
Παρά τους εμπαιγμούς της κυβέρνησης και τη στάση αποκλιμάκωσης που κρατούν οι κυρίαρχες συνδικαλιστικές παρατάξεις, οι καλλιτέχνες συνεχίζουν τον αγώνα ενάντια στο προεδρικό διάταγμα που υποβαθμίζει τα πτυχία τους.
Η νεολαία Πορεία στηρίζει τα δίκαια αιτήματα των σπουδαστών και εργαζόμενων στο χώρο του πολιτισμού και καλεί τη νεολαία και το λαό να δώσουν το “παρών” στην πανελλαδική-πανκαλλιτεχνική κινητοποίηση, την Πέμπτη 2/3, 18:00, στην Πλατεία Συντάγματος!