![](https://www.e-prologos.gr/wp-content/uploads/Μ-Λ-ΚΚΕ-ΛΑΜΙΑ.jpg)
Η κυβέρνηση προσπαθεί να επιβάλει, με πρόσχημα και όχημα τη διαχείριση της πανδημίας, «σιωπή νεκροταφείου» στο εργατικό λαϊκό κίνημα και να καταστείλει τις νεολαιίστικες αντιδράσεις στην πολιτική της.
![](https://www.e-prologos.gr/wp-content/uploads/Μ-Λ-ΚΚΕ-ΛΑΜΙΑ-1-1.jpg)
Θέλοντας να καταγγείλει την κυβερνητική πολιτική εγκατάλειψης της Υγείας, την αντιεκπαιδευτική κυβερνητική πολιτική, καθώς και την κρατική καταστολή και την αστυνομοκρατία, η Κ.Ο Φθιώτιδας του Μ-Λ ΚΚΕ πραγματοποίησε το Σάββατο 30/1 πλατιά εξόρμηση στην περιοχή της Λαμίας.
![](https://www.e-prologos.gr/wp-content/uploads/Μ-Λ-ΚΚΕ-ΛΑΜΙΑ-3.jpg)
Κόντρα στο κλίμα εκφοβισμού και απαγορεύσεων κολλήθηκαν κομματικές αφίσες στις γειτονιές και το κέντρο της πόλης και αναρτήθηκε πανό στο Γενικό Νοσοκομείο Λαμίας.
30-1-2021
Κ.Ο. Φθιώτιδας του Μ-Λ ΚΚΕ