Ηγουμενίτσα: Συγκέντρωση στην Πλατεία Δημαρχείου
![](https://www.m-lkke.gr/wp-content/uploads/2021/01/Igoumenitsa01.jpg)
Πραγματοποιήθηκε σήμερα 28 Γενάρη, με μικρή σχετικά συμμετοχή, η συγκέντρωση που καλούσαν ο Σύλλογος δασκάλων και η ΕΛΜΕ Θεσπρωτίας στην Πλατεία Δημαρχείου, στην Ηγουμενίτσα, ενώ στη συνέχεια έγινε και πορεία στους δρόμους της πόλης.
![](https://www.e-prologos.gr/wp-content/uploads/ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ-ΕΡΓΑΣ-1.jpg)
![](https://www.e-prologos.gr/wp-content/uploads/ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ-ΕΡΓΑΣ.jpg)
Παρουσία με πανό, με το τρυκάκι και το μοίρασμα σχετικής προκήρυξης είχε και η ΕΡΓ. Α. Σ., ενώ πανό και αφίσες της ΕΡΓ.Α.Σ. και του Μ-Λ ΚΚΕ αναρτήθηκαν στην Ηγουμενίτσα, στο Νοσοκομείο Φιλιατών και στην Παραμυθιά.
![](https://www.e-prologos.gr/wp-content/uploads/ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ-Μ-Λ-ΚΚΕ-1.jpg)